Duurzaamheid bij Westen Mode
Bij Westen Mode in Musselkanaal geloven we dat duurzaamheid begint bij doen, niet bij beloven. We nemen verantwoordelijkheid voor de impact van mode op mens en milieu door te kiezen voor bewuste collecties, eerlijke productie en kwaliteit. Door te kiezen voor duurzame merken en het maken van verantwoorde keuzes, werken we aan een modewereld die beter is voor morgen.
Een tweede leven voor je kleding
Heb je kleding in de kast die je niet meer draagt? Lever het in bij onze recycle box in de winkel. Wij zorgen ervoor dat elk kledingstuk op een verantwoorde manier wordt verwerkt of hergebruikt. Zo krijgt jouw kleding een tweede leven en verkleinen we samen de berg textielafval.
Merken met een groenere aanpak
We werken samen met merken die actief werken aan een duurzamere productie, zoals Josh V, Fabienne Chapot, Studio Anneloes, Paul & Shark, Cavallaro en Meyer. Deze merken investeren in eerlijke arbeidsomstandigheden, gebruiken gerecyclede of milieuvriendelijke materialen en nemen maatregelen om hun CO2-uitstoot te beperken. Deze ambities passen bij onze manier van werken en onze visie op mode.
Een tas die telt
Wist je dat onze papieren tassen volledig recyclebaar zijn? Ze zijn gemaakt van materiaal dat natuurlijk afbreekt en geen schade achterlaat in het milieu. Mocht een tas onverhoopt in de natuur belanden, dan breekt die vanzelf af en draagt die zelfs bij als natuurlijke meststof. Bij een aankoop krijg je de papieren tas gratis mee. Daarnaast kun je de tas na het winkelen makkelijk opnieuw gebruiken, bijvoorbeeld om een cadeau mee in te pakken of om spullen in te bewaren. Zo maak je met één tas al een duurzamere keuze.
Green Friday bij Westen Mode
Westen Mode steunt Green Friday een initiatief van Trees for All. Waar Black Friday wereldwijd bekendstaat om massale kortingen en overconsumptie, draait Green Friday juist om bewust stilstaan bij wat we al hebben en om iets terug te doen voor de wereld om ons heen. In plaats van mee te gaan in die koopdrukte, planten we samen met Trees for All twintig bomen. Met dit initiatief doen we op onze manier iets terug voor de natuur en het klimaat.